محل تبلیغات شما

متن وترجمه درسسوم عربی یازدهم تجربی وریاضی

ظواهر الطبیعةتُثبت حقیقة واحدة وهی قدرة الله، والآن نصف بعض هذه الظواهر

پدیده های طبیعی یک حقیقت را ثابت می کنند و آن قدرتخداست، و اینک برخی از این پدیده ها را توصیف می کنیم.

العنب البرازیلی شجرة تختلف عن باقی أشجار العالم،تنبت فی البرازیل، و تنمو أثمارها على جذعها، وَ من أهمّ مُواصفات هذه الشجرة أنهاتُعطی أثماراً طول السئة.

انگور برزیلیدرختی است که با بقیهٔ درختان جهان فرق دارد، در برزیل می روید و میوههایش روی تنهٔ آن هستند و از مهمترین ویژگیهای این درخت، ایناست که در طول سال میوه میدهد.

شجرة السكویا شجرة من أطول أشجار العالم فی كالیفورنیا،قد یبلغ ارتفاع بعضها أكثر من مئة متر و قد یبلغ قطرها تسعة أمتار، و یزید عمرها علىثلاثة آلاف و خمسمئة سنة تقریباً.

درخت سکویا درختی است از بلندترین درختان جهان درکالیفورنیا، گاهی بلندی برخی از آنها به بیش از صد متر میرسد و گاهی قطر آن به نه مترمیرسد و عمر آن تقریباً بیشتر از هزار و پانصد سال است.

آلشجرةالخانقة شجرة تنمو فی بعض الغابات الاشتوائیة، تبدأ حیاتها بالالتفاف حول جذع شجرةو غصونها، ثم تخنقها تدریجیاً. یوجد نوع منها فی جزیرة قشم التی تقع فی مُحافظة هرمزجان.

درخت خفهکننده درختی است که در برخی جنگل های استوایی می روید ( و )زندگی اش را با درهم پیچیدنبه دور تنهٔ درخت آغاز می کند، سپس آن را کم کم خفه می کند.گونه ای از آن در جزیرهٔ قشم که در استان هرمزگان واقع است وجود دارد.

شجرة الخبز شجرة اشتوائیة تنمو فی جزر المُحیط الهادی،تحمل أثماراً فی نهایة أغصانها كالخبر. یأكل الناس لب هذه الأثمار

درخت ناندرختی استوایی است که در جزیره های استوایی اقیانوس ارام می روید ( و ) میوه هایی مانندنان در انتهای شاخه هایش حمل می کند. مردم این میوه ها را میخورند.

شجرة النفطشجرة یستخدمُها المُزارعون کسیاج حول المزارع لحمایة محاصیلهم من الحیوانات.

درخت نفت ، درختی است که کشاورزان آن را مانند پرچینیدور کشتزارها برای حمایت از محصولاتشان از جانوران به کار می گیرند.

لأن رائحة هذه الشجرة كریهة تهرب منها الحیوانات،و تحتوی بذورها على مقدار من ایوت لا یُسبّب اشتعالها خروج أی غازات مُلَوّثة.

زیرا بویاین درخت، ناپسند است و جانوران از آن می گریزند و دانه هایش حاوی مقداری روغن استو آتش گرفتن آن، سبب خروج هیچ گاز آلوده کننده ای نمیشود.

و یُمكنإنتاج النفط منها. و یوجد نوع منها فی مدینة نیكشهر بمُحافظة سیستان و بلوشستان باسمشجرة مداد.

و تولیدنفت از آن امکان دارد و گونه ای از آن در نیکشهر در استان سیستان و بلوچستان به نامدرخت مداد وجود دارد.

شجرة البلوط هی من الأشجار المُعمّرة و قد تبلغ منالغمر ألفی سنة. توجد غابات جمیلة منها فی مُحافظة إیلام و لرستان. یدفن السنجاب بغضجؤزات البلوط السلیمة تحت التراب، و قد ینسى مكانها. و فی السنة القادمة تنمو تلك الجوزةو تصیر شجرة.

درخت بلوط از درختان کهنسال است و عمر آن به دو هزارسال می رسد. جنگل های زیبایی از آن در استان ایلام و لرستان وجود دارد. سنجاب برخیدانه های سالم بلوط را زیر خاک دفن می کند و گاهی جایش را فراموش میکند و در سال آینده،آن دانه می روید و درختی میشود.

قال الإمام الصادق (ع ) ازرعوا و اغرسواء . و اللهما عمل الناس عملاً أحل وَ لا أطیب منه.

امام صادق(ع) فرموده اند: کشاورزی کنید و نهال بکارید، . به خدا سوگند، مردم کاری حلال ترو پاک تر از آن انجام نداده اند

علی پور

متن وترجمه عربی 12 تجربی ریاضی درس اول

متن وترجمه عربی 12 تجربی ریاضی درس دوم

متن وترجمه عربی 12 تجربی ریاضی درس سوم

فی ,شجرة ,درختی ,منها ,های ,سال ,از آن ,است که ,می روید ,درختی است ,روید و ,عربی یازدهم تجربی

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

جنبش کانون تکواندوکاران ایران- نخستین نهاد مدنی ورزش کشور تکنولوژی ربات های اینستاگرام ترفندز نیوز jenksuppwoodback Jonnie's notes بک لینک دو حرفه ای سفته و مسائل کاربردی آن kenddefleada دست نوشته های یک برنامه نویس