محل تبلیغات شما

الدرس الثانی : درس دوم

لِلّه علی النّاس حِجّ البِیت مَناستطاعَ الیهِ سَبیلاً .آل عمران 97

حج خانه خدا بر مردم ؛ بر کسانی کهبتوانند به سوی آن راه یابند واجب الهی است

مکه مکرمه و مدینه منوره  مکهالمکرمه والمدینه المنوره : 

جلس أعضاء الأسره أمامالتفاز و هم یشاهدون الحجاج فی المطار

اعضای خانواده روبه رویتلویزیون نشستند در حالیکه  حاجیان را  در فرودگاه تماشا می کردند

نظر عارف إلی والدیه، فرأی دموعهما تتساقط منأعینهما. فسأل عارف والده متعجبا: یا أبی! لم تبکی ؟

عارف به پدر و مادرش نگاهکرد و دید اشکهای آنها از چشمانشان سرازیر است. پس عارف با تعجب از پدرش پرسید: ایپدر ! چرا گریه می کنی ؟

الأب: حینما أری الناسیذهبون إلی الحج، تمر أمامی ذکریاتی فأقول فی نفسی: یا لیتنی أذهب مره أخری

پدر: زمانی که می بینم مردم به حج می روند خاطراتماز جلوی چشمانم عبور می کند و با خود می گویم: ای کاش بار دیگر هم بروم

رقیه: ولکنک أدیت فریضهالحج فی السنه الماضیه مع أمی

رقیه: اما تو سال قبلفریضه حج را م به جا آوردی

الأم: لقد اشتاق أبوکما إلیالحرمین الشریفین مادر: پدرتان برای حرمین شریفین مشتاق شده است

المسجد الحرام والمسجدالنبوی وکذلک البقیع الشریف    المسجد الحرام و مسجدپیامبر و بقیع شریف

عارف: أأنت مشتاقه أیضا یاأماه؟ عارف: ای مادر آیا تو نیز دلتنگ شدی

الأم: نعم بالتأکید یا بنی.مادر : بله مطمئنا پسرم

الأب: کل مسلم حین یری هذها المشهد، یشتاق إلیها

پدر هر مسلمان هنگامی کهاین صحنه را می بیند به آن علاقه مند می شود

عارف: ما هی ذکریاتکما عنالحج عارف: چه خاطراتی از حج دارید

الأب: أتذکر خیم الحجاج فیمنی وعرفات ورمی الجمرات والطواف حول الکعبه الشریفه والسعی بین الصفا والمروهوزیاره البقیع الشریف

پدر: من خیمه های حاجیاندر منی و عرفات و رمی جمرات و طواف دور کعبه شریف و سعی بین صفا و مروه و زیارتبقیع شریف را به خاطر می آورم.

الأم: وأنا أتذکر جبل النورالذی کان النبی یتعبد فی غار حراء الواقع فی قمته

مادر: من نیز کوه نور را به خاطر می آورم که پیامبردر غار حراء که در قله آن قرار دارد عبارت می کرد

رقیه: أنا فرأت فی کتابالتربیه الدینیه أن أولی آیات القرآن نزلت علی النبی فی غار حراء هل رأیت الغار یاأماه؟ 

رقیه: من در کتاب تعلیماتدینی خواندم که نخستین آیات قرآن در غار حراء بر پیامبر نازل شد .ای مادر آیا این غار را دیدهای

الأم : لا یا بنیتی. الغاریقع فوق جبل مرتفع لایستطیع صعوده إلا الأقویاء

مادر: نه دخترکم، این غارروی یک کوه مرتفع قرار دارد و فقط افراد قوی می توانند از آن بالا روند

وأنت تعلمین أن رجلی تؤلمنی تو می دانی که پایم درد می کند

رقیه: هل رأیتما غار ثورالذی لجأ إلیه النبی فی طریق هجرته إلی المدینه المنوره؟

رقیه: آیا کوه ثور کهپیامبر در راه مهاجرت به مدینه منوره به آن پناه برد را دیده اید

الأب: لا یا عزیزتی؛أناأتمنی أن أتشرف مع جمیع أعضاء الأسره ومع الأقرباه یاره مکه المکرمه والمدینهالمنوره مره أخرد وأزور هذه الأماکن

پدر: نه عزیزم من دوستدارم بار دیگر به همراه تمامی اعضای خانواده و خویشاوندان به زیارت مکه مکرمه و مدینهمنوره بروم و این مکان ها را زیارت کنم

علیپور مهر 99

متن وترجمه عربی 12 تجربی ریاضی درس اول

متن وترجمه عربی 12 تجربی ریاضی درس دوم

متن وترجمه عربی 12 تجربی ریاضی درس سوم

فی ,غار ,رقیه ,عارف ,ای ,پدر ,غار حراء ,الحجاج فی ,قرار دارد ,اعضای خانواده ,أعضاء الأسره ,المکرمه والمدینه المنوره

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تیوا conlacokind fracemchimas عکس جدیدترین و شیکترین مدلهای لباس شب مجلسی زنانه و دخترانه چشم استاد ... من او روستای گواز دیجیتال آنلاین خرید ارزان قیمت فیلتر تصفیه آب SWS خانگی با کیفیت 2020 سیستانیها,بنیادنیمروز سیستانیهای گلستان09360876222